Sport

Două victorii din tot atâtea posibile|Gloria Buzău,victorie la Timișoara

Început de sezon cum nu se poate mai bun pentru echipa antrenată de Ilie Stan. Gloria Buzău a obținut a doua victorie în campionat, de data aceasta în deplasare, la Timișoara

loading...

La o săptămână de la startul campionatului ligii a doua de fotbal, Gloria Buzau bifează încă o victorie adunând șase puncte din tot atâtea posibile. Elevii lui Ilie Stan au reușit să învingă echipa de fotbal Ripensia Timișoara cu scorul de 2:1. Deși gazdele au deschis scorul în minutul 11, buzoienii au reușit repede să egaleze în minutul 13, prin golul marcat de Vali Alexandru. Acesta a mai înscris o dată în minutul 39, stabilind astfel rezultatul final.

Echipa de start Gloria Buzău:

Balauru, Git, Ioniță, Ghinga, Perju, Tucaliuc, Vilsan, Balgiu, Huiban, V. Alexandru, V. Munteanu.

Rezerve: Stoian, Konate, Godin, Cămară, Cazan, Enescu, Pircalabu a fost primul unsprezece trimis în teren de Ilie Stan.

Gloria va întalni etapa viitoare pe Sportul Snagov,acasă. Meciul se va disputa pe stadionul din Crâng sâmbătă,17 august.